Sunday, April 29, 2012

Geltonpilvė mėlynoji ara

Geltonpilvė mėlynoji ara – papūginių šeimos paukštis.Užauga iki 76-86 cm ir sveria apie 900–1300 g. Ryškių, išsiskiriančių spalvų, su mėlynais sparnais ir uodega. Žalia galva, pilvas geltonos (aukso) spalvos. Jų snapai – masyvūs pritaikyti sutraiškyti riešutams.Šie paukščiai veisiasi pelkėtuose miškuose, džiunglėse nuo Panamos iki Brazilijos, nuo Bolivijos iki Paragvajaus. Veisėsi Trinidade, dabar neaptinkama.

Shelly


Mėlynoji medlaipė


Ši spalvota varlė gali atrodyti labai žaisminga, bet viena šios rūšies atstovė gali turėti pakankamai nuodų nužudyti 10 žmonių. Šios varlės gyvena centrinės ir lotynų Amerikos tropinėse vietose. Ant medlaipės nugaros yra susidariusios juodos gleivės, kurios iš tiesų yra neurotoksinai, kurie padeda apsisaugoti nuo priešų.
Štai nuoroda į video, kuriame galėsite pamatyti šių gyvūnų elgseną. http://www.youtube.com/watch?v=CXqN9OgFGC8&feature=related

Shelly
 Kodėl chameleonas keičia spalvą?


Chameleonas turi kelis ląstelių sluoksnius po permatoma oda. Jos vadinamos chromatoforais („chromatos" - spalva, „Phoros" - nešantis). Šios ląstelės turi savyje pigmento ir lemia organų ar organizmo dangos spalvą. Dėka šių ląstelių, chameleonas ir sugeba keisti odos spalvas.
Neteisingai manoma, kad chameleonas keičia spalvas norėdamas prisiderinti prie supančios aplinkos ar užsimaskuoti. Tai netiesa. Spalvų pasikeitimą lemia šviesa, temperatūra ir gyvūno emocijos (pyktis, susijaudinimas, baimė, ramybė ir t.t.). Ši savybė keisti spalvas pasireiškia nuo 5-6 mėnesio amžiaus. Chameleonas dažniausiai būna žalios, geltonos, rudos ir pilkos spalvos.
Chromatoforai yra skirtinguose odos sluoksniuose. Odos spalva pasikeičia dėl šių ląstelių padidėjimo ar sumažėjimo. Giliausiai yra ląstelės, savyje turinčios rudo-juodo pigmento melanino. Kai chameleonas susierzinęs, įsitempęs ir blogos nuotaikos, melaninas pereina į viršutinius odos sluoksnius, ir chameleonas tampa tamsiai rudas ar juodas, kartais dryžuotas ar taškuotas. Kai chameleonas yra ramybės būsenoje, melaninas ir lieka giliuose sluoksniuose, tada išsiplėtę būna kitų spalvų ląstelės ir pastebimi kitų spalvų pigmentai. Chameleonas tampa žalias, melsvas ar gelsvas.
Chameleonas pats negali nuspręsti ar panorėjęs sugalvoti pasikeisti spalvą. Tai vyksta automatiškai dėl hormonų ir nervinės sistemos veiklos.

Sveiki, mieli lankytojai, esu šio puslapio įkūrėja Shelly. Pristatau jums nauja puslapį Exotic animals, kur rasite pačių įdomiausių ir rečiausių gyvūnų, naujienų apie juos, foto, video ir žaidimų. Tikiuosi, kad šis puslapis jums patiks;)
Shelly